Birden fazla LED şeridi tek bir güç kaynağına nasıl bağlanır

Tek bir güç kaynağı yöntemine bağlı çoklu LED şeritleri. İki adet kısılabilir beyaz LED şerit arka arkaya monte edilir ve bir kontrolör aracılığıyla tek bir güç kaynağına bağlanır. Güç kaynağı iki besleme noktasından sağlanır. Çok uzun şeritlerin voltaj düşüşü şeridin arka kısmını ön kısımdan daha az parlak hale getireceği için kurulur. Voltaj düşüşü olgusu nedeniyle, 12V şerit ışığın maksimum çalışma mesafesi, bir uçtan güç verildiğinde 16,4 ft'dir (5 m). 24-V-Version, birim uzunluk başına watt değerine bağlı olarak 16,4ft (5 m) veya 32,8ft (10 m) olabilir. Şeridin uzunluğu voltaj, akım ve watt ile ilgilidir.

Kurulum kurulum düzenini kontrol edin.

LED şeridin 16,4 ft (5 m) und 32,8 ft (10 m) şeritler kullanılarak bir kurulumda nasıl ayarlanacağı. Bir taraftan güç verildiğinde 16.4ft veya 32.8ft kuralına göre yapının kurulumunu veya düzenini kontrol edin, 12V veya 24V ışık çubuğunun 16.4ft veya 32.8ft veya uzun süre çal sürekli. Bu noktanın ötesinde, ışık çubuğu, ışık yayan diyot parlaklığının azalmasından ve ışık çubuğunda aşırı akım yüklenmesinden zarar görecektir.

LED Güç Kaynağı Kablosunu Uzatma

Bununla birlikte, iç mekan dolaylı aydınlatma projeleri genellikle 16.4 ft veya 32.8 ft'den daha uzun ışık çubuklarının takılmasını gerektirir. Örneğin, 15ft x 15ft (4,5 mx 4,5 m) boyutlarındaki bir odanın çevresi 59ft'dir (18 m). Bu oda için LED şeritleri nasıl kurarım? Birçok pratik tel yerleşim yöntemi bu sorunu çözebilir. Standart bir kurulum yöntemi, ek bir güç kaynağı kurarak veya güç kablosunu mevcut güç kaynağından uzatarak güç kaynağı noktası olarak odanın köşesini kullanır. Neden odanın köşesini kullanıyorsunuz? Çünkü çoğu durumda LED şeritler odanın köşesinde kendi başına 90 derece dönemez ve lehimlenerek veya lehimsiz LED konektörler kullanılarak kesilip bağlanması gerekir.

RGB-LED-Anzeige erscheint in Stufe 2 – LED-Anzeige wird angezeigtRGB-LED-Anzeige erscheint in Stufe 3 – LED-Anzeige wird angezeigt
führte şerit lehimleme
führte şerit konnektörleri

Spannungsabfall

En yaygın şerit ışıklar sabit bir voltajda çalışır. Baştan sona, şerit boyunca bir voltaj düşüşü vardır ve şeritte birikir. Işık çubuğu, voltaj düşüşü bir eşik değerine eklenene kadar uygun şekilde çalışır. Eşiğin ötesinde, LED'in parlaklık seviyesi o kadar düşer ki çıplak gözle algılanamaz. Şerit ne kadar uzun olursa, voltaj düşüşü o kadar önemli olur. Sabit akım cihazlarına sahip LED şeritler, voltaj düşüşü problemini bir dereceye kadar çözmektedir. Sabit akım cihazları, şerit boyunca LED'ler için sürekli bir akım sağlar, böylece şeridin uzunluğu 10 m veya 20 m olabilir. Şerit ışık tipine akım kontrollü şerit ışık veya sabit akım şerit ışığı denir. Ancak, bu tip şerit ışık bile aşağıdaki faktörlerden dolayı belirli bir çalışma uzunluğunu aşamaz.

Mevcut Aşırı Yük

LED şeritler parallel bir devrede çalıştığından, şerit boyunca akım birikir. Segment, kesilebilir bir birimdir. Esnek Baskılı Devre Kartı (FPC) kartları maksimum akım için tasarlanmıştır. Şerit çok uzunsa (çok fazla özellik), akımların toplamı FPC kartının kaldırabileceği akım sınırını aşacak ve bu da aşırı akıma neden olacaktır. Akım fazlalığı, LED şeridine zarar verecek şekilde aşırı direnç ısınmasına neden olur. Bu nedenle, 16.4ft (5m) uzunluğunda 12V şerit ışıklar yapmak önemlidir.

Akımın güvenli kullanımı

Ich prüfe, ob alles klar und deutlich ist, und prüfen Sie, ob das Gerät noch nicht fertig ist. Bitte beachten Sie, dass die Sicherheit nicht gewährleistet ist. Es ist wichtig, dass Sie sich keine Sorgen mehr machen müssen, und dass Sie noch nicht fertig sind. Es ist jedoch nicht erforderlich, dass Ihr 16.4 Fuß (5 m) 12-V-Gerät mit Strom versorgt wird. Aksi takdirde aşırı akım şerit üzerindeki iletkenleri olumsuz etkileyecektir.

LED-Anzeige, LED-Anzeige ist nicht verfügbar

LED şerit, düzinelerce seri bağlı yarı iletken ışık yayan diyottan oluşur ve daha sonra, plastik şerit tabanındaki ampul şeridi ile aynı şekilde sızdırmaz hale getirilmiş birkaç küçen akın akük güçük. LED şerit, uzun ömür, enerji tasarrufu, çevre koruma, renkli, düşük ısı üretimi vb. Avantajlara sahiptir, çeşitli üretim ve enerji alanlarında kullanılmaktadır ve ortaya çıkan bir aydınlatma yolu haline gelmiştir.

LED şerit, yük ünitesinin standart uzunluğu 2 meter olduğundan, kurulum veya bakım değişimi. Önce „taban“ için gerekli boyuta göre, ardından „birim tanımlamasından“ gelen ışıkta en yakın noktayı aramanız gerekir, sabahları „makas“ ile kesişmek için grafik üzerine basılır. Rastgele keserseniz, yanlış konum nedeniyle, şeridin sonundaki ilgili ünite devresini keserek, şeridin kırık devresinin çalışmamasına neden olur. Bölümün sonu fenomeni yanmıyor. Dekoratif sakatlama ile sonuçlanır.

Die DC-Spannungsversorgung ist nicht gewährleistet, da die LED-Anzeige eingeschaltet ist. Die LED funktioniert einwandfrei ortalama normların altında artı führte şerit için özel bir doğructucu olmalı ve bir “köprü yığını içindeki doğructucu aracılıyla yakla Volnsmaka, Verilikta dcnilim Düzeltila, Ledacker. Doğrudan AC'ye bağlanan LED şerit de yanacak olsa da, şerit içindeki LED tüp tek yönlü bir iletkenliktir. Yalnızca belirli bir yarım döngünün AC voltaj dalga biçiminde „kutupluluk“ iletken çalışmasına karşılık gelir ve bu nedenle daha belirgin bir titreme hissi üretecektir, bu nedenle LED daha fazla DC voltajı şeritler.

LED şerit kompozit ise ve denetleyici sürücüsü gerekiyorsa, denetleyici türü belirli bir „LED şerit denetleyicisi“ türü olmalıdır. Ardından, tek yönlü tristör içindeki kontrolöre güvenin ve diğer devre bileşenlerinin DC voltajını hareket ettirmesine güvenin.

Nicht: Kontrolörün hasar görmesi nedeniyle, bu noktanın göz ardı edilmesi ve kontrolörün keyfi olarak seçilmesi gibi acilen değiştirilmesi,varasyon etkisine neden olacaktır. „Doğru“ seçenek, en iyi ışık efektini geri yüklemektir.

LED Seridini bir LED-Adapter verbinden

FAQ

LED şerit parallel bağlantı

Işık çubuğu, üç seri ve altı seriye bölünmüş bir seri ve seri kombinasyonudur. Güç, genellikle yaklaşık 3.3V olan ışık boncuklarının özelliklerine bağlıdır. Dizilerdeki noktalar arasına eklenen akım sınırlayıcı Direnç Nedeniyle, ışık çubuğu rutin olarak 12v Sabit Voltajlı Güç Kayna, 3 -Set ısiva çubu) ve 24v Güç, ışık çubuğunun uzunluğuna ve ışık boncuklarının özelliklerine göre hesaplanır.

Seri ve parallel bağlı iki LED şerit?

Işık çubuğunun genel voltajı üç seri 12V'dir, ayrıca sürücünüzün güç çıkışının ne kadar V olduğuna bağlı olarak 24V ve 48V vardır. Döngü hattı devrenin rolünü oynar

LED boncukların pozitif ve negatif kutuplarına doğru şekilde bağlanmalıdır; noktalar yanabilir. Seri bağlantı, negatif terminale bağlı bir lambanın pozitif terminaline tüm lamba boncuklarını bağlamaktır. Parallel bağlantı, bir bağlantı hattında kullanılan lâmba boncuklarının tüm pozitif terminallerini birbirine bağlar. Tüm negatif terminaller başka bir bağlantı hattı bağlantısına bağlanır. Genel olarak, yüksek güç kaynağı voltajı ve düşük akım durumunda, bir seri bağlantı seçin. Parallel bağlantı yalnızca lityum veya 4V pille çalışan LED ışıklar için uygundur. 12V güç kaynağı devresi gibi seri ve parallel bağlantılar da vardır, genellikle bir grup seri bağlantı için 3 veya 4 LED ve daha sonra çoklu gruplarla paraleldir.

LED Şeritler „Seri“ Olarak Nasıl Bağlanır

LED-Leuchten sind nicht brennbar

LED Şeritleri „Parallel“ Olarak Nasıl Bağlanır

LED Şeritler parallel bağlantı

LED ışık yayan kelime hattı nasıl bağlanır? Parallel veya seri bağlantı?

Özel yapım ışık yayan harfler içine monte edilen LED modülüdür. Güç kaynağı DC12V'dir. Üretici Größe ayrıca 12V olması gereken LED yağmur geçirmez güç kaynağını gönderdi. Bu bir DC güç kaynağıdır; kablolama pozitif ve negatif olarak ayrılır. Üreticiden, renk çizgisinin pozitif olduğu ışık yayan harflerin iki renkli çizgisini dışarıda bırakmasını isteyin.

LED'ler parallel olarak nasıl bağlanır

LED'lerin pozitif ve negatif kutupları vardır. Pozitif bağlandı, sonra negatif bağlandı. Pozitif ve negatifi ayırt edemiyorsanız: Pin uzun ve kısa, uzun ve uzun bağlı, hızlı ve hızlı bağlı olduğunda LED yeniden satın alınır.

Die LED-Leuchte leuchtet auf

Düşük voltajlı yumuşak şeritlerin hattın iki ucunu bağlaması gerekir, sert şeritlerin çubuğa bağlanmak için köşeyi döndürmesi gerekir ve yüksek voltajlı şeritlerin daha sonra ortada pimlirenmesi. İpucu: Alçak gerilim şeridi parallel olarak daha iyi bağlanır. Seri bağlantı çok uzundur ve voltaj düşüşü yaratması kolaydır, bu da şeridin eşit olmaya parlaklığına neden olur.

Die LED leuchtet nicht, wenn sie eingeschaltet ist

LED-Dimmer kullanarak tek renkli LED şerit ışıkların kurulumu
RGB-LED-Seridini RGB-Kontroller ile güç kaynağına bağlayın

Teilen auf:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Ena Leung

Ena Leung

Briefantwort

Deine Email-Adresse wird nicht veröffentlicht. 必填 项 已 已*标注

1 × 2 =

en English
X

Die neuesten und heißesten Produkte im Jahr 2022

Alle Ihre Antworten finden Sie im Monatsbericht 2022 von SANPU

Wir haben die beliebtesten Artikel aus über 1,000 Artikeln unserer Kunden ausgewählt, um Ihnen bei der Suche nach dem besten Produkt zu helfen.

Bitten Sie um ein schnelles Angebot

Wir werden uns innerhalb von 1 Werktag mit Ihnen in Verbindung setzen. Bitte beachten Sie die E-Mail mit dem Suffix „@smpspower.com“.